Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
«Опасность не в том, что компьютер однажды начнет мыслить, как человек, а в том, что человек однажды начнет мыслить, как компьютер»
Русский | Українська


Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Канали вводу-виводу на основі МК51 :: Отримання фізичного значення параметра, вимірювання як шим

Отримання фізичного значення параметра, вимірювання як шим

Дані, отримані в результаті вимірювання тривалості шим-імпульсу, необхідно перерахувати в значення того фізичного параметра, який вимірюється системою. Для цього необхідно знати частоту шим-импульсов - F шим , обумовлену схемотехніка зовнішнього шим-модулятора (див. п.22.1). Також необхідно знати мінімальне та максимальне значення вимірюється параметри - PMIN та PMAX .

rn

Максимальне значення вимірювання на таймер у 16-бітової конфігурації складає Nmax = 65535, а мінімальна Nmin = 1, що відповідає граничних значень шим-сигналу.

rn

Після розрахунку зовнішніх схем вимірювальної системи та їх виготовлення потрібно виконати градуювання вимірювального каналу. Бажано використовувати такі датчики, які працюють на лінійному ділянці в вимірюваним діапазоні фізичного параметра (з цього припущення ми виходимо у подальших розрахунках).

rn

Необхідно шляхом експерименту визначити значення N для кордонів зміни параметра: NPmax та NPmin . Тоді значення вимірюється параметра P можна розрахувати як:

rn

P = KP