Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
«Design and programming are human activities; forget that and all is lost.»
Bjarne Stroustrup
Русский | Українська


Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Статті :: Як перевірити, сповільнила чи Apple ваш iPhone

Як перевірити, сповільнила чи Apple ваш iPhone

Apple визнала, що уповільнює роботу старих моделей iPhone, акумулятор яких значно розряджений, і в ситуаціях, коли телефону раптово треба багато енергії (телефон виконував завдання, що вимагають інтенсивного використання процесора), що призводило до вимикання iPhone і - відповідно до Apple - міг пошкодити його.

Компанія з Купертіно заявляє, що ввела таке обмеження швидкості в iOS 10.2.1 для iPhone:

 •     6, 6 Plus
 •     6s, 6s Plus
 •     SE


Однак в iOS 11.2 і для iPhone 7 і 7 Plus.

Apple не згадала старі моделі, але можливо, що їх швидкість також була обмежена.

За зав'ялених компанії це відноситься не до всіх телефонами, а тільки до тих, в яких стан батареї значно погіршився.

Apple обмежує швидкість за рахунок зниження тактової частоти процесора, тому кращий спосіб дізнатися, обмежена чи швидкість нашого телефону, - це перевірити частоту тактового процесора.

Безкоштовні програми

В App Store є кілька безкоштовних додатків, які нібито надають поточну тактову частоту процесора iPhone, в т.ч. Graphicstats або Lirum Device Info Lite, але насправді вони надають тільки номінальну заводську частоту для кожної моделі.

CPU Dasher X

На жаль, робочого безкоштовного додатку для перевірки на момент написання статті не було знайдено. Найдешевшим і популярним додатком, який можна купити в App Store, є Dasher X.

Поточну частоту ЦП можна знайти в першій вкладці «Обзор» в розділі «Інформація про ЦП».

Як ще можна визначити, що мій процесор «прикручений»? Доведеться порівняти поточну тактову частоту з максимальною «заводський» частотою для вашої моделі. Для окремих моделей це:

 •     iPhone 4: 1000 МГц
 •     iPhone 4s: 1000 МГц
 •     iPhone 5: 1300 МГц
 •     iPhone 5s: 1300 МГц
 •     iPhone 6/6 Plus: 1400 МГц
 •     iPhone 6s / 6s Plus 1840 МГц
 •     iPhone SE 1840 МГц
 •     iPhone 7/7 Plus: 2340 МГц


З повідомлень людей, які зазнали сильного уповільнення роботи iPhone і досліджували поточну частоту процесора, слід, що вона знизилася приблизно вдвічі. Якщо ви бачите подібне обмеження, це означає, що ваш iPhone був уповільнений через iOS 10.2.1 або iOS 11.2.

Примітка. Перед запуском CPU Dasher X переконайтеся, що у вас вимкнений режим економії заряду батареї (при включенні цього режиму тактова частота процесора падає вдвічі).

Geekbench 4

Ви також можете перевірити швидкість процесора за допомогою програми Geekbench 4. Воно не надає поточну тактову частоту процесора, але перевіряє його загальну продуктивність і дає оцінку - якщо вона значно (наприклад, наполовину) гірше, ніж середній результат, отриманий цією моделлю iPhone, то 99 % що продуктивність процесора була занижена.

Середній результат Geekbench для окремих моделей iPhone можна знайти безпосередньо в додатку.

Заміна батареї

Єдиний спосіб відновити повну швидкість в цій ситуації - замінити акумулятор. Ви можете перевірити, чи включений ваш iPhone в програму безкоштовної заміни батареї (теоретично це відноситься тільки до iPhone 6s, але після запуску програми в минулому році ми отримали повідомлення про те, що батареї були замінені і в інших моделях).

В іншому випадку ви можете зробити це за окрему плату в одному з авторизованих сервісів (ми не рекомендуємо неавторизовані). Це займе 5-7 робочих днів.

Після заміни використовуйте ЦП Dasher X, щоб переконатися, що ЦП знову працює на максимальній частоті.

 

P.S. Хотілося б відзначити інтернет-магазин продукції Apple yabloki.ua

MacBook, iPad, Apple watch і звичайно ж вся лінійка Iphone включаючи iphone 12 pro max до ваших послуг з безкоштовною доставкою по всій Україні.