Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
«There are more useful systems developed in languages deemed awful than in languages praised for being beautiful--many more.»
Bjarne Stroustrup
Русский | Українська


Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Канали вводу-виводу на основі МК51 :: Архітектура мікроконтроллерной системи

Архітектура мікроконтроллерной системи

Як зазначалося раніше, МК51 є повнофункціональним самодостатнім обчислювачів (як і більш сучасні розробки мікроконтролерів). Однак у багатьох задачах управління обладнанням та побудови інформаційно-управляючих систем внутрішніх ресурсів МК виявляється недостатньо. Крім того, підключення різних зовнішніх пристроїв безпосередньо до портів МК іноді поєднане зі схемотехнічних труднощами та уповільненням обміну, оскільки порти МК не підтримують стандартне шінное підключення (окремі шини адреси, даних і управління).

rn

схемних реалізація розширень МК і побудову мікроконтроллерной керуючої системи вимагають підключення до МК зовнішніх модулів пам'яті (як ОЗУ так і ПЗУ), різних схем АЦ - і ЦА-перетворення, регістрів і т.п. Причому підключення такої широкої номенклатури пристроїв безпосередньо до портів МК неможливо технічно і не відповідає електричному інтерфейсу названих пристроїв. Тому до складу мікроконтроллерной системи на основі МК повинні входити:

rn

- процесорний блок на основі МК з буферних елементами для реалізації стандартного інтерфейсу Microbus з фізично окремими шинами адреси, даних і управління;

rn

- модулі пам'яті (ОЗУ і ПЗУ);

rn

- блоки введення-виведення цифрової інформації на основі регістровий схем;

rn

- блоки вводу-виводу аналогової інформації на основі АЦП і ЦАП (з елементами селекції та фіксації сигналів);

rn

- модулі зв'язку з віддаленим обладнанням або ПЕОМ на основі послідовного інтерфейсу RS-232 або більш складних інтерфейсів, наприклад, RS-485.

rn

Основна функція процесорного блоку - реалізація «системного інтерфейсу МК51» та підвищення навантажувальні здатності ліній в шинах адреси, даних і керування.