Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
«Как видно, совершенство достигается не тогда, когда уже нечего прибавить, но когда уже ничего нельзя отнять.»
Antoine de Saint-Exupery
Русский | Українська


Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Принципи програмування MSC-51 :: Робота блоку керування і синхронізації

Робота блоку керування і синхронізації

Кварцовий резонатор, підключений до зовнішніх висновків Х1 і Х2 (ріс.11.4), керує роботою внутрішнього генератора (ріс.11.2), який формує внутрішні сигнали синхронізації.

rn

Пристрій управління МК51 на основі сигналів синхронізації формує машинний цикл фіксованої тривалості, що дорівнює 12 періодам резонатора або 6 станам первинного автомата управління (Пау) S1 ... S6. Кожне стан Пау містить у собі дві фази Р1 і Р2 сигналів резонатора. Співвідношення сигналів синхронізації і станів Пау показано на ріс.11.3.

rn

Так, весь машинний цикл складається з 12 фаз, починаючи з фази S1P1 і закінчуючи фазою S6P2. При частоті резонатора 12 МГц машинний цикл триває 1 мкс.

rn

У фазі Р1 виконується операція в АЛУ, в фазі Р2 здійснюється межрегістровая передача. Нагадаємо, що в АЛУ виконується не тільки операція, задані безпосередньо в команді, але й всі проміжні дії, пов'язані з обчислення адреси команд та операндів.

rn

Сигнал ALE формується два рази за машинний цикл в фазах S1P2-S2P1 і S4P2-S5P1 незалежно від типу команди і використовується для керування процесом звернення до зовнішньої пам'яті (ВПП і ВПД). Сигнал ALE, таким чином, зіграє роль зовнішнього сінхросігнала для інших ВІС, підключених до МК51.

rn

Прімери циклів виконання команд в МК51

rn

Рис. 11.3. Приклади циклів виконання команд в МК51: а) INC A; б) команда 2 байтів - 1 МЦ ADD A, # data; в) 1 байт - 2 МЦ INC DPTR г) будь-яка команда MOVX.
<< Предыдущая статья
«Резидентні пам'ять даних»
Следующая статья >>
«Елементи даних у МК51»