Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
«Трудность работы с програмистом заключается в том, что вы не можете понять что он делает до тех пор пока не стало слишком поздно.»
Seymour Cray
Русский | Українська


Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Принципи роботи мікропроцесорів :: Взаємодія контролера переривань і процесора

Взаємодія контролера переривань і процесора

Розглянемо послідовність дій, які реалізуються контролером переривань і процесором при обробці зовнішніх запитів переривань. Контролер автоматично здійснює фіксацію зовнішніх сигналів запитів, що надходять за входу , їх фільтрацію на основі маски переривань і пошук пріоритетного з активних дозволених запитів. У разі виявлення такого запиту контролер видає в процесор спеціальний сигнал INT - сигнал запиту на переривання для процесора (відповідний вхід процесора зазвичай називається теж INT) .

rn

Якщо процесор може обробити сигнал по входу INT (що визначається програмної настройкою в самому процесорі), то він видає на контролер переривань відповідний сигнал INTA- підтвердження переривання .

rn

Прийнявши сигнал підтвердження INTA, контролер видає на шину даних двійкові код, який відповідає номеру переривання (номеру активної лінії ), і таким чином повідомляє процесору, запит від якого джерела потрібно обробити. Номер переривання дозволяє процесору активізувати конкретну процедуру обробки події, ініційованого даний запит.

rn

Подальші дії процесора при переході на процедуру обробки переривання жорстко визначаються його апаратної структурою. У сучасних процесорах реалізований один із двох принципів переходу на процедуру обробки: векторний перехід івекторно-програмний перехід.
<< Предыдущая статья
«Структура контролера переривань»