Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
«Компьютер - это почти человек. Единственное серьезное различие - ему не свойственно сваливать свои ошибки на другой компьютер»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Принципи роботи мікропроцесорів :: Коротка характеристика обміну з прямим доступом в пам'ять

Коротка характеристика обміну з прямим доступом в пам'ять

Обмін з прямим доступом в пам'ять - ПДП (англ. DMA - DirectMemoryAccess ) - спеціальний режим обміну даними між зовнішнім пристроєм і пам'яттю МП-системи, що реалізує без участі процесора. Цей вид обміну застосовують для пересилання блоків інформації великого обсягу. Для реалізації обміну в системі повинен бути присутнім контролер ПДП - пристрій, що формують адреси і сигнали управління для пам'яті і ВУ.

rn

Контролер ПДП містить кілька (3-4) ідентичних каналів обміну. Кожен канал може забезпечувати обмін з одним ВУ. На початку роботи системи має бути встановлено контролера ПДП - кожному каналу програмно повинні бути задані адреса блоку пам'яті, його розмір і напрямок обміну (пам'ять ® ВУ або навпаки).

rn

Обмін починається за сигналом запиту від ВУ, вступнику на контролер ПДП на певний канал. Контролер передає цей сигнал на процесор (часто сигнал називається Hold ). В результаті процесор припиняє виконання поточної програми і переводить буфер адреси і даних в третій стан, відключити від системних шин.

rn

Далі контролер ПДП починає циклічно формувати адреси і сигнали управління, необхідні для реалізації пересилання блоку даних у потрібному напрямку. Адреси комірок пам'яті видаються на системну ША, формуються необхідні сигнали управління Читання /Запис для пам'яті і Ввод /Висновок для ВУ. Сама пересилка здійснюється за ШД. Таким чином, контролер ПДП виконує ті ж дії, що і процесор, що реалізує пересилання з пам'яттю і ВУ.

rn

Обмін завершується, коли контролер ПДП виконає передачу заданого кількості байт. При цьому сигнал Hold обнуляється, і процесор продовжує виконання програми.

rn

Ефективність режиму ПДП порівняно з програмним обміном пояснюється тим, що всі дії з управління пам'яттю і ВУ контролер ПДП реалізує автоматично, а не в результаті виконання команд програми. Оскільки програми немає, не витрачається час на читання команд з пам'яті.
При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.