Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
«Компьютер - это почти человек. Единственное серьезное различие - ему не свойственно сваливать свои ошибки на другой компьютер»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Тригери :: Таблиця функціонування RS-тригера

Таблиця функціонування RS-тригера

Як уже зазначалося, для синтезу будь-якого цифрового пристрою необхідно від описового алгоритму перейти до деякого формального, що дозволяє записати аналітичні вирази, що описують проектована пристрій.

З цією метою представив алгоритм функціонування RS -тригера у табличному вигляді (табл.1.)

У таблицю ми ввели два позначення: Q n і Q n 1 , Q n треба розуміти як початковий стан тригера, а Q n 1 - як стан тригера в якому він виявиться, якщо в деякий момент часу комбінація сигналів на вході стане рівною комбінації в тій чи іншій рядку.

Аналізуючи таблицю, не важко помітити, що основна відмінність тригера від раніше розглянутих комбінаційних схем, полягає в тому, що сигнал на виході його є функція не тільки від вхідних сигналів R і S (другий і третій рядок таблиці), але і від попереднього стану Q n (перша стрічка ), тобтоОскільки сигнал Q n і Q n 1 суть сигналу на одному і тому ж виході, розглянута тільки в різні моменти часу, то схема тригера буде являти собою схему зі зворотним зв'язком, коли сигнал з виходу подається на вхід. Це і є основна відмінність пристроїв з пам'яттю від комбінаційних схем або пристроїв без пам'яті.

<< Попередня стаття
« епюр функціонування тригера »При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.