Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
«Человеку свойственно ошибаться, но для нечеловеческих ошибок нужен компьютер»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Енергозберігаючі системи :: 2.3 Охоронно-пожежна сигналізація

2.3 Охоронно-пожежна сигналізація

Система охоронної сигналізації призначена для своєчасного оповіщення служби охорони про проникнення або спробу проникнення в будівлю або його окремі приміщення, з фіксацією факту, місця і часу порушення рубежу охорони.

Система пожежної сигналізації призначена для виявлення вогнища пожежі, повідомлення про конкретне місце виникнення пожежі, оповіщення про пожежу в будівлі перебували там, формування сигналів для систем автоматичного пожежогасіння.

Як правило, система охоронно-пожежної сигналізації складається з:

-Центрального комп'ютера;

-Приймально-контрольних панелей;

-Засобів виявлення;

-Лінійної частини.

На ринку зараз присутня величезна кількість охоронно-пожежних систем від різних виробників з усього світу. Дуже часто деякі характеристики їх не задовольняють вимогам замовника, наприклад відсутність русифікованого програмного забезпечення або на об'єкті вже встановлена ​​охоронно-пожежна система і потрібно її розширення. Датчики охоронної сигналізації.

Для охорони внутрішніх приміщень найбільшого поширення набули пасивні ІЧ-датчики руху (рис. 1) і комбінований датчики типу пасивний + мікрохвильової (рис. 2). Комбінований датчики відрізняє значно вища надійність і стійкість до помилкових спрацьовувань.

 

Внешний вид пассивного

Мал. 1. Зовнішній вигляд пасивного датчика руху

 

 

Совмещенный датчик

Мал.2 Зовнішній вигляд  сумiсного датчика руху

Для охорони периметра і приміщень використовуються:

-Активні інфрачервоні датчики руху і присутності;

-Пасивні і дуальні датчики руху;

-Датчики розбиття скла;

-Магнітні датчики;

-Шлейфи.

Датчики руху

Пасивні інфрачервоні датчики руху спрацьовують при попаданні рухомого об'єкту, випромінює тепло (наприклад, людини), в зону чутливості датчика. Датчики відрізняються, в основному, формою зони чутливості і стійкістю до помилкових спрацьовувань. Зона чутливості датчиків для систем охоронної сигналізації є сектор (90o-110o). У технічному описі датчиків наводяться діаграми, які наочно демонструють зони чутливості датчиків. Діаграма датчика може бути змінена. У відповідності з розташуванням датчика і особливостями плану приміщення змінити діаграму можна використовуючи додаються до датчика змінні лінзи Френеля або накладки, які перекривають частина чутливого елемента датчика.

Недолік найпростіших і дешевих датчиків в тому, що вони спрацьовують при певної швидкості зміни теплового потоку. Наприклад, при включенні / виключенні батареї опалення, на протязі, через нагрівання сонцем певних поверхонь в приміщенні і т.д. датчик може спрацювати. Більш досконалі (і дорожчі) датчики не мають цих недоліків. Їх надійність і стійкість до теплових перешкод забезпечується багатоканальними чутливими головками і складною обробкою сигналу в самому датчику. У простих моделях обробка сигналів проводиться аналоговими методами, а в складніших - цифровими, наприклад, за допомогою вбудованого процесора.

 

<< Попередня стаття
«2.2 Датчики температури»
Наступна стаття >>
«2.4 Регулювання освітлення»При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.