Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
Л. Якокка : «Компьютер выдает только то, что в него ввели. Секрет успеха - не информация, но люди»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Тригери :: Епрюри функціонування RS-тригера (частина 2)

Епрюри функціонування RS-тригера (частина 2)

Звідси видно, що для надійного перекладу тригера з одиничного стану в нульове тривалість імпульсу, що подається на вхід R ( t R ), повинна бути обрана з умови:

 Якщо тривалість імпульсу t R обрана у відповідності з цією умовою, то в момент часу t 2 ніяких змін у схемі не відбудеться.

У момент часу t 3 S стає рівним одиниці, в результаті чого на виході другого елемента через час, рівне  2 10 сигнал стане рівним нулю. Нульовий сигнал з виходу другого елемента надходить на вхід першим , оскільки сигнал R в цей час також дорівнює нулю, то це призведе до того, що через певний час, рівне  1 01 , сигнал на виході першого елемента стане рівним одиниці. Одиничний сигнал з виходу першого елемента надходить на вхід другого елементу, підтверджуючи нульове стан на його виході. На цьому всі перехідні процеси, пов'язані зі зміною сигналу S з нульового значення на одиничне, закінчиться. Як і в попередньому, випадки повне час перехідних процесів, в даному випадку час переходу тригера зі стану нуля в стан одиниці, рано сумі затримок у другому та першому елементах:

Звідси випливає, що для надійного перекладу тригера з нульового стану в одиничне тривалого імпульсу, що подається на вхід S ( t s ) повинен бути вибраний з умови:

 , якщо ця умова дотримується, то в момент часу t 4 ніяких змін у схемі не відбудеться.

 ; У довідниках часто наведено середній час затримки:

У цьому випадку, тривалість імпульсів запису нуля або одиниці, має бути обрано не менш 2  СР Крім того, аналіз показав, що перехід тригера з одного стану в інший проходить через проміжне стан, коли як на прямому вході його, а також і на інверсно сигнал дорівнює нулю. Ця обставина особливо важливо, якщо в пристрої, що містить RS -тригер, виконаний на елементах АБО-НЕ, використовується як прямий, так і інверсний сигнали. При проектуванні подібних пристроїв необхідно враховувати цю обставину, щоб воно не порушило алгоритму функціонування подібних пристроїв.

<< Попередня стаття
« Епрюри функціонування RS-тригера »При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.