Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
Г.Мэтьюсоу : «Верность компьютеру означает измену себе... Компьютер нужен, чтобы служить человеку. Не нужно, чтобы человек служил компьютеру»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Організація керуючих автоматів :: Синтез комбінаційної схеми автомата МУРА (Частина1)

Синтез комбінаційної схеми автомата МУРА (Частина1)

Для автомата МУРА комбінаційна схема (КС) виробляє сигнали збуджень (U). Кількість цих сигналів та їх характер залежить від типу тригерів (RS, D, T), які будуть встановлені в регістрі R. Це було показано в параграфі 2.2. Вибір того чи іншого типу тригерів залежить від тієї елементної бази, яка є в наявності.
· Вибір типу тригерів

Визначимо (довільно) для автомата МУРА D-тригера. Схема 3-х розрядного регістра R на D-тригерах і сигналів збуджень показана на мал. 32.

 

Малюнок 32

Кодування п'яти станів автомата МУРА наведені нижче.

 

T2
T1
T0
Стану
0
0
0
а0
0
0
1
а1
0
1
0
а2
0
1
1
а3
1
0
0
а4

Побудова таблиці переходів, виходів і збуджень

У цій таблиці зазначається все переходи з одного стану
(a ) в наступне (a ) за позначеною ГСА. Для кожного переходу визначаються вхідні сигнали (X), вихідні сигнали (Y) і сигнали збудження (U).

Таблиця заповнюється за позначеною ГСА, автомата МУРА, представленої на мал. 21 починаючи з стану a
(вих. сост.).

Зі стану a автомат переходить в стану або в a , або в a. У колонці X записані вхідні сигнали, при яких здійснюються ці переходи   , і x. У стані a автомат не виробляє сигналів Y, тому в колонці Y варто пропуск. Т.к. всі переходи відображені в таблиці, то переходимо до наступного станом a, попередньо відокремивши горизонтальній рисою переходи з a і з a.

Зі стану a можливі переходи в a при x і в a при . У цьому стані (a) автомат виробляє сигнали y і y.

Зі стану a
автомат переходить тільки в стан a з виробленням сигналу y. Одиниця в колонці X означає, що цей перехід виконується без всяких умов.

При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.