Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
«Компьютер - это почти человек. Единственное серьезное различие - ему не свойственно сваливать свои ошибки на другой компьютер»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Енергозберігаючі системи :: 1.3 Стаціонарні системи виробництва тепла

1.3 Стаціонарні системи виробництва тепла

А)Комбіноване виробництво тепла і електроенергії:
Електроенергія виробляється на теплових паротурбінних електростанціях, а також дизельних, гідроелектростанціях, атомних електростанціях. Найбільшу електричну потужність можна отримати на конденсаційної паротурбінної електростанції (КЕС), що складається з парового котла з пароперегрівом, що виробляють нагріте пар потрібного тиску і температури, парового турбогенератора (блок парової турбіни та електрогенератора, що сидить на валу турбіни), конденсатора, в якому відпрацьований в турбіні пар конденсується, а конденсат насосом подається в котел
Комбіноване виробництво тепла та електроенергії (ТЕЦ), також зване когенерації, є процесом одночасного виробництва електричної та теплової енергії. Це означає, що тепло, вироблене для виробництва електроенергії, регенерується і використовується. Процес виробництва на ТЕЦ може базуватися на використанні парових чи газових турбін, або двигунів внутрішнього згоряння. Первинним джерелом для виробництва енергії може бути широкий діапазон палив, включаючи біомасу, відходи і викопні види палива, а також, геотермальна або сонячна енергія.
Індустріальні ТЕЦ протитиску, як паливо, головним чином використовують рідкі лужні відходи, що утворюються при виробництві целюлози. Чорний лужної розчин є підходящим для спалювання, через наявність органічних дерев'яних залишків, які він містить. Целюлозна та паперова промисловість, не єдині галузі, які використовують свої відходи для спалювання на ТЕЦ. Металургійна та хімічна промисловості, також виробляють відходи, які можуть бути перетворені в тепло і електрику в процесі конгенераціі.
У комбінованому виробництві теплової і електричної енергії може використовуватися широкий спектр видів палива, наприклад індустріальні відходи та біо-паливо. Оптимальна комбінація різних видів палива визначається для кожної ТЕЦ окремо, в залежності від місцевої ситуації з паливом. Зазвичай використовуються такі види палива: природний газ, вугілля, промислові гази, торф і інші види відновлюваних ресурсів. Мазут використовується в невеликих кількостях, зазвичай як підсвічування для інших палив.
Традиційно, використання біопалива при когенерації, пов'язано з технологічними процесами лісової промисловості. З багатьох причин, ТЕЦ - ідеально підходить для використання біопалива. Оскільки їх теплотворна здатність низька, а транспортування дорога, вони мають тенденцію бути місцевими видами палива.
Б) Газові мікро-турбіни:
Газові мікро-турбіни - це турбіни, які працюють на природному газі, вони оснащені пристроєм теплової регенерації випускних газів і виробляють електричну потужність менше 200 кВт. Зовсім недавно, буквально на очах, із пробних примірників дослідних лабораторій це обладнання перейшло в розряд серійної промислової продукції (хоча і не настільки численною).
З урахуванням того, що система когенерації забезпечує явне поліпшення експлуатаційних показників теплостанцій, інтерес дослідників полягає в тому, щоб розробити такі комплектуючі елементи систем когенерації, які можна було б випускати у вигляді стандартних компактних модулів для заміни традиційних опалювальних котлів теплостанцій, які забезпечували б можливість комбінованого виробництва тепла та електроенергії. Такий підхід веде до зростання продуктивності енергоустановок, а також дає вирішення проблеми викидів вихлопних газів і парникового ефекту.

 

 

Схема газовой микротурбины

Мал. 1.

Схема газової мікротурбіни з системою регенерації тепла з відпрацьованих газів:
1 - генератор змінного струму;
2 - вхідне повітря;
3 - камера згоряння;
4 - повітря, що надходить на регенератор;
5 - компресор;
6 - турбіна;
7 - теплообмінник-регенератор;
8 - відпрацьовані гази;
9 - теплообмінник відпрацьованих газів;
10 - вихід відпрацьованих газів;
11 - вихід гарячої води;
12 - надходить вода
Застосування газових мікро-турбін:
Висока електропроізводітельность, низька вартість обслуговування в поєднанні з функціональною гнучкістю, низька робоча навантаження вже послужили для багатьох користувачів переконливими аргументами на користь когенераційних модулів з газовою мікро-турбіною. Саме в країнах, де лібералізація ринку електроенергії отримала найбільший розвиток, - таких як США, Великобританія, Швейцарія і Голландія, - складаються умови для найбільш об'єктивного порівняльного аналізу різного обладнання з точки зору їх вартісних параметрів.
Сьогодні газові мікро-турбіни знаходять застосування на різних об'єктах: медичні установи, басейни, спортивно-оздоровчі центри, навчальні заклади, промислові виробництва обмеженого масштабу.
Від традиційної когенерації на основі газопоршневого двигуна когенерація з мікро-турбіною відрізняється надзвичайною гнучкістю у виробництві тепла у формі найрізноманітніших теплоносіїв: це і гаряча вода, пара. Висока температура відпрацьованих газів дозволяє, крім того, проводити пар, істотно підвищуючи ефективність охолодження, здійснюваного за допомогою абсорбентів на основі бромистого літію.
У торговельній мережі пропонуються компактні модулі, оснащені всім необхідним додатковим устаткуванням, включаючи теплообмінник для виробництва гарячої або перегрітої води. Всі вироби мають спеціальну звукоізоляцію, рівень звукового тиску становить приблизно 70 дБА на відстані 1 м. Остання характеристика, зокрема, робить розглядається обладнання особливо привабливим для користувачів цивільних об'єктів та об'єктів сфери обслуговування, які вирішили всерйоз розглянути альтернативні рішення в оснащенні інженерних мереж.

<< Попередня стаття
«1.2 Мікро ТЕЦ»При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.