Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
Константин Кушнер : «Компьютерным играм предпочитаю игру ума в компьютере»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Статті :: Технологія OLED: історія, стан, перспективи

Технологія OLED: історія, стан, перспективи

Історія розвитку OLED-технології становить вже 30 років і бере свій початок від ненавмисного відкриття ис-следователемкомпанііEastman Kodak ефекту випромінювання світла органічною речовиною. За кілька років до свого великого відкриття Ching Tang ще не підозрював, що його чекає в майбутньому. Після закінчення в 1975 році Корнельського університету (Cornell University), де він отримав ступінь доктора філософії (PhD) у фізичній хімії, Tang підключився до компанії Eastman Kodak в якості дослідника. Перед ним було поставлено завдання придумати органічний матеріал, який перетворює світло в електричну енергію. Одного разу він виявив, що проходження електричного струму через вуглецевий компаунд, який він використовував в сонячних елементах живлення, викликає світіння компаунда. Так з'явився органічний світловипромінювальних діод (OLED) & mdash; надтонка плівка органічного матеріалу, розміщена на поверхні скла, пов'язана з напівпровідникової схеми, яка переносить електричні заряди і викликає цим ефект електрофосфоресценціі.

Два роки по тому після відкриття Ching Tang, в 1977 році, з відкриттям провідних полімерів дослідниками Alan J. Heeger, Alan G. MacDiarmid і Hideki Shirakawa був дан старт для полімерної OLED-техно-логії . У 2000 році ці вчені удостоєні Нобелівської премії

в хімії. Подальші дослідження проводилися в лабораторії Cavendish Кембриджського університету (Велика Британія), де в 1990 році був відкритий ефект органічної електролюмінесценції (OEL) провідних полімерів. Так з'явилися полімерні органічні све-тодіоди (POLED). З цього ж моменту слід відраховувати історію компанії Cambridge Display Technology (CDT). У практичному плані відкриття полягало в здатності поліфенілвініла (PPV) випромінювати жовто-зелене світло при подачі на нього напруги. Первинні пристрої мали досить низькою ефективністю, проте дослідники змогли досить швидко розкрити весь комерційний потенціал цієї технології.

Крім засновників OLED-технології, на початку 90-х років до досліджень і розробок підключилися ряд компаній, серед яких можна виділити Universal Display Corporation (США, технології SOLED, TOLED, FOLED і ін. ), Covion Organic Semiconductors (Німеччина, розвиває технологію

P-LED), DuPont (США, розробник технології Olight & reg;) і Philips (Голландія, розвиває технологію P-LED і прагне створити прилад, що поєднує властивості світлодіода і фотодіода).

РІЗНОВИДИ OLED ТЕХНОЛОГІЙ

В даний час з метою розкриття потенціалу OLED-технології розроблена груп -

па технологічних різновидів, кожна з яких переслідує власні цілі і надає оригінальні переваги. У таблиці 1 надано опис різновидів OLED технології.

OLED-ДИСПЛЕЇ ПРОТИ РК

& bull; & nbsp; Висока контрастність і більш широкі кути огляду. Для ЖК-дисплеїв існує природне обмеження кутів огляду, оскільки вони або пропускають світло підсвічування, або відображають проходить зовнішній світ.

& bull; & nbsp; Унікально швидкий час відгуку і відсутність обмежень по тривалості роботи і часу відгуку при низьких температурах. Для ЖК-дисплеїв характерно обмежений час відгуку, яке проявляється як затримка і погіршує якість сприйняття динамічно мінливого зображення. Даний недолік РК-дисплеїв ще більше посилюється при низьких температурах, а при температурі замерзання вони взагалі припиняють роботу, якщо не передбачити підігрів.

& bull; & nbsp; Товщина дисплея може бути такою ж, як у РК-дисплея без підсвічування, що створює передумови до подолання чергової сходинки по зниженню масогабаритних характеристик критичних до габаритів додатків.

& bull; & nbsp; Більш висока економічність в порівнянні з ЖК-дисплеями з підсвічуванням, що вітається в портативних електронних пристроях з батарейним харчуванням.

& bull; Можливість створення повнокольорових дисплеїв практично з 100% -им використанням площі пікселя. Якщо розмістити 3 прозорих OLED (R, G, B) в межах кожного шару один на іншим, то при світінні всього екрану, наприклад, зеленим кольором буде світитися вся площа дисплея. За аналогічних умов у ЖК-дисплея буде активною лише 1/3 частина кожного пікселя, так як під-пікселі розміщені встик, що істотно погіршує передачу кольору і сприйняття зображення.

 

P.S. Администрация сайта выражает благодарностью за помощь и содействие в развитии нашего сайта проекту gsm-forsage.net. Любые запчасти для смартфонов, телефонов и других мобильных устройств (включая запчасти lenovo) вы можете найти именно на этом сайте. Рекомендуем.

Наступна стаття >>
«Робот - жук»При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.