Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
Л. Якокка : «Компьютер выдает только то, что в него ввели. Секрет успеха - не информация, но люди»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Енергозберігаючі системи :: 1.2 Мікро ТЕЦ

1.2 Мікро ТЕЦ

Найважливіша відмінність мікро ТЕЦ від їх великомасштабних родичів полягає в режимах роботи. У більшості випадків промислові ТЕЦ в першу чергу виробляють електричну енергію, а тепло - в якості побічного продукту. Навпаки, мікроТЕЦ, які працюють в будинках і і невеликих комерційних будівлях, задовольняють потреби у тепловій енергії, генеруючи електроенергію як побічний продукт. Через цю особливість режиму роботи та коливань споживання електрики структурами, які прагнуть використовувати мікро ТЕЦ (житлові будинки і невеликі комерційні будівлі), мікро ТЕЦ будуть часто генерувати електрику в великих кількостях, ніж потрібно споживачеві.
На сьогоднішній день мікро ТЕЦ привабливі для споживачів завдяки «нетто-вимірювальної» моделі («генерація і перепродаж»), при якій згенерувала енергія, що перевершує миттєву власну потребу, реалізується в енергосистему. Основні втрати, пов'язані з передачею від джерела до споживача, будуть зазвичай менше, ніж втрати при місцевому акумулюванні енергії або її генеруванні з меншою. Отже, чисто з технічної точки зору «нетто-вимірювальна» модель дуже ефективна.
Іншим позитивним моментом цієї моделі є те, що вона дуже легко конфігурується. Електричні лічильники користувачів здатні настільки ж легко реєструвати вихідну потужність, як і споживану ділянкою. По суті вони реєструють «чисте» кількість енергії, спожите будинком / офісом. У енергосистеми з відносно невеликими мікроТЕЦ не потрібно вносити конструктивні зміни. У США федеральне законодавство (а також норми багатьох штатів) вимагає від комунальних операторів компенсувати кожному повернуту їм в мережу потужність. З точки зору мережевих операторів ці вимоги є операційну, технічну і адміністративну тягар. Як наслідок, більшість мережевих операторів компенсують вартість непромисловим виробникам енергії в меншій або рівній мірі, ніж вони реалізують її своїм споживачам. Компенсаційна схема може здатися на перший погляд майже справедливою, вона тільки означає для споживачів зниження собівартості на суму не придбаної комунальної енергії в порівнянні з істинною вартістю генерації та послуг операторів. Таким чином, з точки зору операторів мікро ТЕЦ, «нетто-вимірювальна» модель не ідеальна.
Поки «нетто-вимірювальна» модель - дуже ефективний механізм використання надлишкової енергії, згенерованої мікро ТЕЦ. Вона не позбавлена ​​критики. Головні аргументи критиків: перший полягає в тому, що поки головне джерело генерації для енергосистем - великі комерційні генератори, «нетто-вимірювальні» генератори «скидають» енергію в мережу випадково і непередбачувано. Однак, ефект незначний, якщо тільки невелика частка споживачів генерує електрику і кожен з них генерує відносно невелика кількість енергії. Коли включається духовка або обігрівач з мережі надходить приблизно така ж кількість електроенергії, яку виробляє домашній генератор. Якщо ж відсоток домоволодіння з генеруючими системами буде збільшуватися, то їх внесок в енергосистему може стати значним. Тоді координація генеруючих систем у будинках та підтримка мережі може стати необхідною для сталого функціонування та запобігання її ушкодження.
При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.