Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
«Компьютерная программа делает то, что вы приказали ей сделать, а не то, что вы хотели, чтобы она сделала»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Канали вводу-виводу на основі МК51 :: Принципи побудови системного інтерфейсу МК51

Принципи побудови системного інтерфейсу МК51

Всі електронні елементи, які підключаються до системного інтерфейсу МК51, повинні розглядатися розробниками системи і ПЗ для МК як елементи зовнішньої пам'яті даних (зовнішнього адресного простору), тобто звернення до них у програмі виглядає як робота з осередками ВП. Як зазначалося раніше, при зверненні до ВП схеми МК формують на лініях порту Р0 молодшу частину адреси і байт даних послідовно у часі у ході реалізації протоколу звернення до ВП. Отже, завдання системного інтерфейсу МК полягає в демультиплексування інформації на лініях порту Р0 та формуванні полноразрядного адреси на окремих лініях протягом усього циклу звернення до ВП, як того вимагає протокол роботи з мікросхемами пам'яті або регістра.

rn

Основу системного інтерфейсу МК51 становить буферний каскад.Буферний каскад складається з буфера адреси (БА) і буфера даних (БД) - мал. 17.1.

rn

Тіповая структура системного інтерфейсу МК51 і приклад підключення елементів зовнішньої памяті

rn

Рис. 17.1. Типова структура системного інтерфейсу МК51 і приклад підключення елементів зовнішньої пам'яті

rn

Старша і молодша частини БА (лінії передачі адреси А8-А15 і А0-А7 відповідно) може бути реалізована на буферних регістрах (БР) типу К1533ІР22. Запис старшої та молодшої частин адреси ВП в регістри виконується за зріз ( "1 "-->" 0") імпульсу ALE, який подається на вхід стробірованія С.

rn

Буфер даних може бути реалізований на ШФ типу К1533АП6 і працює в режимі по черзі двонаправлений передачі. При цьому режим "Збереження пам'яті" реалізується при Т = 1, тобто при наявності # WR = 0. Режим "Читання пам'яті" реалізується, якщо Т = 0 у всіх ситуаціях, коли # WR = 1. Вхід дозволу роботи буфера шини даних # OE забезпечується при подачі сигналу, який формується як # OE = # PSEN x26 # RD x26 # WR.

rn

Режими роботи буфера ШД

rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn
rn

Режим

rn
rn

# PSEN

rn
rn

# RD

rn
rn

# WR

rn
rn

Вхід
Т = not (# WR)

rn
rn

Напрямок

rn

передачі

rn
rn

Вхід # OE

rn
rn

Ні пересилання
по шині даних

rn
rn

1

rn
rn

1

rn
rn

1

rn
rn

0

rn
rn

Буфер закритий

rn
rn

1

rn
rn

Читання зовнішньої пам'яті програм

rn
rn

0

rn
rn

1

rn
rn

1

rn
rn

0

rn
rn

У контролер:

rn

Aх ¬ Bх

rn
rn

0

rn
rn

Читання зовнішньої
пам'яті даних

rn
rn

1

rn
rn

0

rn
rn

1

rn
rn

0

rn
rn

У контролер:

rn

Aх ¬ Bх

rn
rn

0

rn
rn

Запис в зовнішню
пам'ять даних

rn
rn

1

rn
rn

1

rn
rn

0

rn
rn

1

rn
rn

З контролера:

rn

Ах ® Вх

rn
rn

0

rn
rn

Схема дешіфраціі адрес для блоків пам'яті або окремих БИС ОЗУ і ПЗУ будується звичайним способом.

rn

Дозвіл видачі кодів команд з ПЗУ (ВПП) здійснюється по входу # ОЕ сигналом # PSEN = 0 (режим вибірки з ВПП).

rn

Дозвіл видачі даних з ОЗП (ВПД) здійснюється через вхід # OE по сигналу # RD = 0, а дозвіл запису даних у ОЗУ - через вхід # WR по сигналу # WR. Сигнали # WR і # RD генеруються при виконанні всіх видів команди MOVX.

rn

Загальний сигнал ОЗУ = # RD x26 # WR може використовуватися для управління буфером даних блоку ОЗУ в тому випадку, якщо ВПД реалізована на ВІС ОЗП з окремими входами та виходами даних.

rn

На схемі не показані буферні елементи (буферні підсилювачі АБО) для ліній сигналів # RD, # WR, # PSEN, які зазвичай слід використовувати, якщо вихід МК працює більш ніж на один вхід ТТЛ (КМОП).

rn

Входи # CS буферів БА та БД і дешифратор постійно підключені на "0" для забезпечення безперервної передачі, але можливо і дискретне управління.

rn

Таким чином, виходи БА - А0 ... А15 та БД - D0 ... D7, а також буферірованние лінії сигналів управління утворюють так званий "системний інтерфейс МК51 для реалізації системного адресного простору. В подальшому, там, де це потрібно, будуть використовуватися поняття та позначення системного інтерфейсу МК51.
При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.