Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
Константин Кушнер : «Компьютерным играм предпочитаю игру ума в компьютере»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Принципи програмування MSC-51 :: Характеристика периферійних блоків у складі МК51

Характеристика периферійних блоків у складі МК51

В обчислювальних системах, орієнтованих на управління, необхідна реалізація таких функцій:

rn

- управління в режимі реального часу;

rn

- реалізація підрахунку подій (кількість переходів рівня сигналу);

rn

- вимірювання тривалості вхідних імпульсів або інтервалів між ними;

rn

- зв'язок з іншими системами;

rn

- точне управління зовнішніми асинхронними подіями.

rn

розглянутий МК51 забезпечує виконання цих функцій при реалізації контролера на одному кристалі БІС завдяки тому, що до складу МК входять так звані блоки периферійних функцій:

rn

- таймери-лічильники;

rn

- послідовний порт, або пристрій асинхронного прийому-передачі (УАПП);

rn

- система обробки переривань.

rn

Треба відзначити, що вимірювання або завдання інтервалів часу реалізується як підрахунок кількості імпульсів з постійним малим періодом перевезення, які разом в заданий інтервал часу. У даному випадку підраховуються імпульси від внутрішнього ГТВ МК51. Таймер-лічильник також може бути застосований для підрахунку кількості зовнішніх асинхронних імпульсів.

rn

Послідовний порт (УАПП) зазвичай використовують для підключення до МК периферійного обладнання, що вимагає послідовної зв'язку (модем, радіотехнічні пристрої, системи зв'язку з іншими МК або комп'ютерами на великій відстані - системи комп'ютерних мереж). Головне призначення УАПП - перетворення паралельної інформації, яка циркулює всередині МК, в послідовну інформацію на спеціальному зовнішньому виведення МК і навпаки.

rn

Особливість роботи блоків периферійних функцій полягає в тому, що вони виконують свої функції одночасно з процесором, тим самим вивільняючи процесор від певних дій, що підвищують швидкість і ефективність реалізації функцій управління обладнанням. Виконуючи команди програми, процесор здійснює настройку периферійних блоків та їх запуск. При завершенні чергового циклу своєї роботи периферійні блоки інформують процесор про цей факт за допомогою сигналів переривань. Дані сигнали аналізуються системою обробки переривань, яка для зовнішніх сигналів переривань є блоком периферійних функцій, а для сигналів від таймерів та УАПП - проміжним ланкою обробки та передачі в процесор. Опитування сигналів і прапорів переривань, їх аналіз та перехід на процедуру обробки конкретного переривання здійснюються автоматично, а дії, які будуть виконуватися по тому чи іншому сигналу (прапора), залежать від команд конкретної процедури. Взаємодія процесора і блоків периферійних функцій ілюструється схемою на ріс.13.5, на ріс.25 в комплекті або мал. 6.1 в посібнику.

rn

Взаімодействіе процесора МК51 з блоками периферійних функцій Рис. 13.5. Взаємодія процесора МК51 з блоками периферійних функцій
При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.