Мікропроцесори та мікроконтролери

 
 
 
Л. Якокка : «Компьютер выдает только то, что в него ввели. Секрет успеха - не информация, но люди»
Русский | Українська

На правах реклами:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Мікропроцесори та мікроконтролери :: Проектування процесорного блоку :: Призначення процесорного блоку

Призначення процесорного блоку

процесорний блок призначений для реалізації алгоритмів обробки інформації у відповідності з набором функцій, які виконуються мікропроцесорної системою, і для управління роботою пристроїв системи у відповідності з принципом програмного управління. Алгоритми обробки реалізуються шляхом виконання прикладного (функціонального) програмного забезпечення, а для управління роботою пристроїв системи використовують апаратні засоби процесорного блоку та системне програмне забезпечення.

rn

Модульні МПК дозволяють проектувати довільну структуру як самого процесора, так і процесорного блоку, вибирається на основі специфіки завдань, розв'язуваних мікропроцесорної системою. При проектуванні процесорного блоку на основі ВІС Однокристальний мікропроцесорів або ВІС мікроконтролерів архітектурні характеристики блоку, як правило, зумовлені архітектурою використовуються МП. Необхідні розширення архітектури блоку і всієї системи реалізуються спеціалізованими апаратними засобами (додаткові контролери) або підтримуються програмним шляхом.

rn

процесорний блок - функціонально завершений модуль в складі мікропроцесорної системи, побудований на основі мікропроцесорної ВІС. Він включає в себе також генератор тактовим імпульсів (ГТВ), буферні каскади для формування системних шин адреси і даних (ША і ШД) - БА та БД відповідно, а також групи логічних елементів для формування узгоджених у часі сигналів управління іншими блоками мікропроцесорної системи. Узагальнено структура процесорного блоку показана на мал. 8.1.

rn

Сукупність вихідних сигналів процесорного блоку і тимчасових співвідношень їх прямування утворює інтерфейс процесорного блоку, часто званий також системним інтерфейсом.

rn

Вихідною інформацією при проектуванні процесорного блоку є архітектура використовуваного процесора і особливості його функціонування, а також формати даних і використовуються режими роботи.

rn

<< Попередня стаття
«Критерії вибору мікропроцесора»При використанні будь-яких матеріалів з сайту зворотнє посилання на сайт Мікропроцесори та мікроконтролери обов'язкова.