Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
«Меня два раза спрашивали [члены Парламента]: «Скажите на милось, мистер Бэббидж, что случится, если вы введете в машину неверные цифры? Cможем ли мы получить правильный ответ?» Я не могу себе даже представить какая путаница в голове может привести к подобному вопросу.»
Charles Babbage
Русский | Українська


Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Принципи програмування MSC-51 :: Логічна організація пам'яті в МК51

Логічна організація пам'яті в МК51

Вбудований процесор МК51 взаємодіє з кількома областями пам'яті, розділеними апаратно (тобто окремими фізично) за функціональними ознаками, механізмом адресації і сигналами керування.

rn

Функціонально пам'ять розділена на пам'ять програм (ПЗУ) і пам'ять даних (ОЗУ), по розташуванню щодо кристалу МК - на внутрішню (резидентні) і зовнішню (інші ВІС).

rn

Об'єднання цих характеристик дає чотири фізично різних адресних простору - РПП (4К), РПД (128 байтів ОЗУ і 20 спеціальних регістрів), ВПП - до 64К і ЗПД - до 64К. Організація пам'яті та обсяги адресного простору показані на схемі (ріс.2.4 в посібнику).

rn

rn

До адресному простору ОЗУ прилягає блок регістрів спеціальних функцій (арифметичні регістри, регістри-покажчики, регістри таймерів 0 і 1, схеми обробки переривань і т.д.). РСФ представлені в кількості 20 восьмібітових регістрів, інші адреси в діапазоні 80H ... FFH недоступні.

rn

Пам'ять програм (РПП і ВПП)

rn

В залежності від технологічних принципів виготовлення РПП розрізняється по способу програмування.

rn

Для КР1816ВЕ51 вона реалізована у вигляді ПЗУ обсягом 4К, що програмується в процесі виготовлення ВІС на виробництві маскою на замовлення користувача. Для КМ1816ВЕ751 вона реалізована у вигляді РППЗУ обсягом 4К з УФ-стирання та електричним програмуванням.

rn

При подачі сигналу ЕА = 1 забезпечується вибірка команд з РПП за адресами 0000 ... 0FFFH. При такій установці EA перехід з РПП на ВПП здійснюється автоматично, якщо (РС)> 0FFFH. При подачі сигналу ЕА = 0 коди команд вибираються тільки з ВПП за адресами 0000 ... FFFFH у всьому обсязі 64К. Час вибірки з РПП і ВПП однакове.
Следующая статья >>
«Резидентні пам'ять даних»