Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
Отладка кода вдвое сложнее, чем его написание. Так что если вы пишете код настолько умно, насколько можете, то вы по определению недостаточно сообразительны, чтобы его отлаживать.
Brian W. Kernighan.
Русский | УкраїнськаНа правах рекламы:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Канали вводу-виводу на основі МК51 :: Отримання фізичного значення параметра, вимірювання як шим

Отримання фізичного значення параметра, вимірювання як шим

Дані, отримані в результаті вимірювання тривалості шим-імпульсу, необхідно перерахувати в значення того фізичного параметра, який вимірюється системою. Для цього необхідно знати частоту шим-импульсов - F шим , обумовлену схемотехніка зовнішнього шим-модулятора (див. п.22.1). Також необхідно знати мінімальне та максимальне значення вимірюється параметри - PMIN та PMAX .

rn

Максимальне значення вимірювання на таймер у 16-бітової конфігурації складає Nmax = 65535, а мінімальна Nmin = 1, що відповідає граничних значень шим-сигналу.

rn

Після розрахунку зовнішніх схем вимірювальної системи та їх виготовлення потрібно виконати градуювання вимірювального каналу. Бажано використовувати такі датчики, які працюють на лінійному ділянці в вимірюваним діапазоні фізичного параметра (з цього припущення ми виходимо у подальших розрахунках).

rn

Необхідно шляхом експерименту визначити значення N для кордонів зміни параметра: NPmax та NPmin . Тоді значення вимірюється параметра P можна розрахувати як:

rn

P = KP