Микропроцессоры и микроконтроллеры

 
 
 
Отладка кода вдвое сложнее, чем его написание. Так что если вы пишете код настолько умно, насколько можете, то вы по определению недостаточно сообразительны, чтобы его отлаживать.
Brian W. Kernighan.
Русский | УкраїнськаНа правах рекламы:Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru
Микропроцессоры и микроконтроллеры :: Принципи програмування MSC-51 :: Принципи реалізації підрахунку імпульсів

Принципи реалізації підрахунку імпульсів

На кристалі МК51 реалізовані два 16-бітовий таймера-лічильника подій, які програмно можуть бути налаштовані на роботу або в режимі таймера (реалізація або вимірювання часових інтервалів), або в режимі лічильника (підрахунок кількості зовнішніх імпульсів, які подані на вхід Т0 або Т1). З точки зору програміста, кожен таймер реалізований як пара таймерних (лічильних) регістрів розрядність 8 біт, на основі яких здійснюється підрахунок. Таймерние регістри мають символічні імена: Таймер 0: ТН0, ТL0; Таймер 1: ТН1, ТL1.

rn

При роботі в режимі таймірованія вміст лічильних регістрів інкрементіруется (збільшується на одиницю) один раз в кожному машинному циклі (при
= 12 Мгц - кожну мікросекунд ). Фактично в цьому режимі реалізується підрахунок імпульсів від внутрішнього генератора.

rn

При роботі в режимі лічильника вміст таймерних регістрів інкрементіруется під впливом переходу "1" - "0" зовнішнього сигналу, який подається на вхід Т0 або Т1 МК51. Опитування рівня сигналу на вході Т0 або Т1 здійснюється в будь-якому МЦ у фазі S5P2. Вміст лічильника буде збільшена на одиницю, якщо в минулому циклі була вважає "1", а в поточному циклі - "0". Значення лічильника при цьому збільшиться на одиницю у фазі S3P1 наступного за виявленням перепаду МЦ. Таким чином, на розпізнання перепаду і інкремент лічильника потрібно 2 МЦ. Тому максимальна частота підрахунку вхідних імпульсів дорівнює 1 /24 частоти резонатора: . При = 12 МГц лічильник МК51 здатний підраховувати зовнішні події, які відбуваються з частотою від 0 Гц до 500 кГц.

rn

Для гарантованого прочитання вхідний сигнал повинен утримувати значення "1" як мінімум 1 МЦ (тобто протягом 1 мкс).

rn

В обох режимах таймер-лічильник, по суті, підраховує імпульси, але джерело цих імпульсів є різним. У режимі таймірованія підраховуються імпульси внутрішнього генератора, таким чином здійснюється заповнення заданого тимчасового інтервалу імпульсами генератора МК51. У режимі лічильника підраховується кількість зовнішніх імпульсів.

При использовании любых материалов с сайта обратная ссылка на сайт Микропроцессоры и микроконтроллеры обязательна.